PRZEWODNIK KURSANTA ELMOTU

Ponieważ jesteś już Kursantem Elmotu, zapoznaj się z poniższymi informacjami, aby ułatwić sobie i nam rozpoczęty kurs prawa jazdy

Wykłady

Cykl wykładów to 7 spotkań wraz z obowiązkową pierwszą pomocą, które odbywają się we wtorki i czwartki o godzinie 17:00 w Sali Wykładowej przy ul. Górnych Wałów 7. Razem: 30 godzin lekcyjnych.
*Jeśli zdarzy Ci się opuścić jakieś zajęcia, musisz odrobić je z następną grupą. Aby zakończyć cykl wykładów i przystąpić do egzaminu wewnętrznego, musisz uczestniczyć we wszystkich zajęciach.

UWAGA! Jeśli opuściłeś 3 lub więcej wykładów, musisz rozpocząć cały cykl od nowa, z nową grupą, za dodatkową opłatą.

Po wykładach…

Gdy cykl wykładów dobiegnie końca, a Ty byłeś na wszystkich zajęciach, będziesz musiał zdać test, który będzie dowodem na znajomość zasad ruchu drogowego i jednocześnie umożliwi Ci rozpoczęcie jazd szkoleniowych. Na Egzamin Wewnętrzny dopuszczający do jazd umów się dzwoniąc do biura (322382251). Każdego dnia można umówić się na JEDEN test.

Zapisz się na jazdy

Aby zapisać się na jazdy, trzeba zadzwonić do Szefowej lub Biura, która przydzieli instruktora prowadzącego (możesz także wysłać smsa: 691605010 lub maila: elmotlgiwice@gmail.com z prośbą o kontakt. Ważne jest, aby pierwszy ruch był wykonany z Twojej strony, kursantów jest wiele, więc trudno nam monitorować, kto i kiedy zdał testy. Zajęcia praktyczne, to minimum 30 godzin jazd, w tym minimum 10 godzin samochodem egzaminacyjnym i minimum 3 trasy egzaminacyjne, a często 4 lub 5 (np. Rybnik, Bytom). Jednak podane liczby, to tylko ilość, którą zapewniamy – wszystko zależy od indywidualnych predyspozycji kursanta. Pamiętaj, że naszym celem jest nauczyć poruszania się na drodze, a nie tylko umożliwić posiadanie dokumentu prawa jazdy. Zalecamy zatem, aby nie przywiązywać się do samochodów, tras czy instruktorów, a skupić na poprawnej technice i bezpiecznej jeździe, aby w przyszłości zawodowo radzić sobie na drogach. Kurs służy do przygotowania do „życia drogowego”. Naszym celem jest, aby wyszkoleni kierowcy godnie reprezentowali naszą szkołę, dawali dobry przykład innym uczestnikom ruchu, nie stwarzali zagrożenia i powiększali grono Świadomych Kierowców.

Po jazdach…

Gdy cykl jazd dobiegnie końca, czas na egzamin wewnętrzny teoretyczny i praktyczny. Jest on absolutnie obowiązkowy i, mówiąc kolokwialnie, to naturalna kolej rzeczy po przebytym kursie . Często widać i słychać oferty innych ośrodków reklamujących się tym, że egzamin wewnętrzny jest „w cenie kursu”, „gratis” lub „za darmo”. Dziwne byłoby, gdyby ktoś musiał za niego płacić. W Elmocie, egzamin wewnętrzny był, jest i zawsze będzie nie tyle bezpłatnym, co obowiązkowym elementem kursu prawa jazdy. Na egzamin umawiasz się w biurze, gdzie wyznaczany zostanie termin testów, a gdy wynik jest pozytywny, instruktor zaprasza na egzamin praktyczny. Jeśli wszystko pójdzie po naszej myśli, to znaczy zdasz egzamin wewnętrzny, instruktor podpisuje kartę przeprowadzonych zajęć i tym samym zgadza się na przystąpienie do egzaminu państwowego.

Egzamin państwowy

Zgłosić się na egzamin możesz osobiście, albo możesz upoważnić do tego naszych instruktorów. Zrób to w biurze: wystarczy wypełnić oświadczenie, które dostaniesz na miejscu, przynieść ksero dowodu osobistego i dowód wpłaty opłaty egzaminacyjnej, której możesz dokonać na poczcie, przelewem lub osobiście w kasie, która znajduje się w WORDzie.

Bezpiecznej Drogi, powodzenia na egzaminie i świadomego jeżdżenia życzy ekipa
OSK ELMOT!Pobierz przewodnik
w pliku PDF

Prawo Jazdy Gliwice

Prawo Jazdy Gliwice

OSK ELMOT, ul. Matejki 5
44-100 Gliwice
tel. 691 60 50 10

projektowanie stron www